Jørn-Egil Holberg er kundemottaker hos Dahles Auto Halden.
Jørn-Egil Holberg har ikke jobbet hos Dahles Auto Halden i mange månedene, men han er varm i trøya. Han trives meget godt i sin nye jobb som kundemottaker hos byens Volkswagen-forhandler.
-Jeg syns alle jobber jeg har hatt har vært drømmejobben, for jeg har valgt dem selv, men dette er veldig bra, sier Holberg til Motormagazinet, som startet i sin nye jobb i februar i år.
Godt arbeidsmiljø
-Det er meget godt arbeidsmiljø her hos oss og kundene er trivelig. Kontakten med verkstedet og alle kundene er hyggelig. Jeg har fått god opplæring.
-Men jobben som kundemottaker kan da til sine tider være stressende og masete?
-Jeg liker å ha det travelt på jobben. Slik har det alltid vært. Fordelen nå, sammenlignet med tidligere, er at jeg slipper å jobbe kvelder og helger. Det er en smule behagelig, understreker Jørn-Egil Holberg.
Drevet med mye
Aktivitetsnivået til herr Holberg har alltid vært høyt. Har han ikke skrudd på sin Porsche 911, så har han spilt fotball og ishockey. I tillegg liker han å jogge. Det å holde seg i form har alltid vært viktig for 45-åringen.
En 13 år eldre bror får skylden for at Jørn-Egil Holberg ble bilinteressert litt utover det vanlig. Mens broren har hatt så mange forskjellige biler at han ikke husker halvparten av dem, så har Holberg selv konsentrert seg om Porsche. Det har vært hans lidenskap.
Restaurert Porsche
-Jeg har totalrestaurert en Porsche 911 og det har jeg likt veldig godt. Nå er imidlertid bilen solgt. Det var litt vemodig, men samtidig greit. Alt til sin tid, men Porsche-miljøet i Halden er godt og jeg har vært medlem av Porsche-klubben i Østfold. Det har vært mye morsomt og jeg har lært mye om bilene, sier Holberg og viser frem beltespennen. Et Porsche-belte naturligvis.
Ishockey og fotball
Jørn-Egil Holberg, som bor bare noen hundre meter fra ishallen i Halden, har selv spilt ishockey for både Comet og Skjeberg Farmers. Fotball har det også blitt, men i disse dager er det ungene som opptar hans tid. Holberg er trener for et lag og assistent for et annet.
-Dugnad er viktig og uten at noen hjelper til, så stopper all aktivitet opp. Man får bidra der man kan, mener Holberg.
Jobbet i dagligvarebransjen
Jørn-Egil Holberg har hatt flere jobber opp gjennom årene. Den siste var i Godtebutikken i Sverige. Det var også spennende, men ganske slitsomt å ha ansvaret for en butikk med lang åpningstid. Det ble tidlig opp på jobb og mange seine kvelder.
-Dagligvarebransjen er krevende, men interessant. Slik sett er bilbransjen litt mer A 4, men fascinerende nok, sier den joviale kundemottakeren.
FAKTA
- NAVN: Jørn-Egil Holberg
- ALDER: 45 år
- STILLING: Kundemottaker
- BOR: Halden
- FAMILIE: Samboer, tre barn
- FRITIDSINTERESSER: Bil, jogging, fotball