35 år gamle Mats Veberg er sarping og bor i hjembyen. Han er glad for å få jobb i Sarpsborg, selv om han trivdes godt i stillingen som bruktbilselger i nabobyen.
Som å komme hjem
-Det er liksom det samme som å komme jeg. Jeg har det veldig fint nå, sier Veberg, som har hatt jobben siden november i fjor.
Mats Veberg er utdannet lærer og jobbet ved Kruseløkka skole i mange år. Etter hvert gikk han lei lærerjobben og søkte seg bort. Bilbransjen ble en ny, trygg havn for den unge mannen.
Krevende lærer-jobb
-Skolen har forandret seg mye. Jeg gruet meg faktisk til å gå på jobb i perioder. Utagerende elever, elever som ikke hadde respekt, samt krevende foreldre og foresatte, bidro til at jeg valgte å skifte yrke. Jeg angrer ikke et sekund på valget mitt, sier han.
-Men overgangen fra klasserommet til salgshallen i en bilforretning må være stor?
-Ja, for så vidt er det jo det, men det har gått fint, og det er også ganske stor forskjell på å selge nybil framfor bruktbil. Jeg trives utmerket her hos Dahles Auto Sarpsborg, og jeg har allerede solgt en del nye biler og har ambisjoner med å levere varene i bilbransjen i mange år fremover.




